Czym się różni księgowość uproszczona od pełnej?

księgowość warszawaKsięgowość uproszczona dotyczy osób fizycznych oraz spółek (cywilnych, fizycznych, jawnych i partnerskich osób fizycznych), których przychody netto za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 1 200 000€. Przychody dotyczą sprzedaży produktów, towarów i operacji finansowych. Ten typ księgowości może więc być prowadzony w mniejszych przedsiębiorstwach. Jego główną zaletą jest to, że jest w miarę prosty w obsłudze (nie zawsze wymaga zatrudnienia księgowej) oraz tani. Ma jednak także dużą wadę – poza wysokością podatku i poziomem przychodów nie daje żadnych informacji o stanie firmy.

Księgowość pełna jest już znacznie bardziej zaawansowana i zmusza przedsiębiorców do zatrudnienia księgowej lub współpracy z biurem rachunkowym. Obejmuje osoby fizyczne i spółki (cywilne, jawne i partnerskie osób fizycznych), których przychody w poprzednim roku wyniosły co najmniej 1 200 000€.

Aby dowiedzieć się o wszystkich przepisach związanych z prowadzeniem księgowości, warto odwiedzić stronę usług księgowych na Bielanach.